...unite!

şimdi beraber hareket etme zamanı.

herhangi bir işin daha iyi olma ihtimalinin, ben yaptım sen yaptın taraf edinmeleri yüzünden ortadan kalkmasından sıkıldık.

birbirimizden tamamlayabileceğimiz eksiklerimizi, kendi kendimize tamamlamak zorunda hissetmekten, ya da zorunda bırakılmaktan dolayı eyleme geçememekten, hep birşeyler için biraz eksik kalmaktan bıktık.

sadece tanışmak ya da biribirimizle hiç tanışmıyorken bile bir iki kelime etmek için hep bir neden aramamız yüzünden kim bilir kaç tesadüfü bile bile, kibirle, daha var olmadan yok ettik.

beraber yapabileceğimiz, birbirimize destek olabileceğimiz, birimizi taşırken diğerimizi de sürükleyecek; zorlukları, keyifleri, eğlenceleri, projeleri konuşmak için...

...birleşin!

bunlar

Yaratıcı

zor zamanlar

now, it's time to act together

we are bored of the situation which comes appear out of our manners; because of taking sides for saying that " I've done it! you've done it!" and makes the possibilities vanish which might improve the processes and the products of our acts.

we had enough of the feeling which obligates us to provide our needs by ourselves rather than asking help of others and because of these being stuck in to no-action.

how many coincidences did we destroy with arrogance even though they not came in to being yet, with the need of a reason which makes us know eachother or while not knowing, only makes us to speak to eachother.

for the things that we can achieve together, for the things that we can support to eachother, for speaking about the difficulties, fun, projects which might pull the others while carrying one of us to the success.

...unite!
these are

Creative

difficult times.